O NAS

Pet Portrait to inicjatywa skupiająca się na zaangażowaniu miłośników sztuki i zwierząt w pomoc bezdomnym zwierzętom. Głównym celem projektu jest bezpośrednie wsparcie Fundacji działających na rzecz bezdomnych zwierząt. Zeszłoroczna edycja realizowana była w terminie 10 XII – 20 XII we współpracy z Fundacją Przyjaciele Palucha, działająca z ramienia Schroniska na Paluchu. W jej przebieg zaangażowano 111 artystów z całej Polski, którzy przekazując na rzecz naszej akcji 135 prac, pomogli nam wesprzeć działania Fundacji kwotą 28 000 zł. 

Tegoroczna edycja Pet Portrait odbywa się w dniach 6 XII – 12 XII. Realizowana jest we współpracy z Fundacją Znajdki, która od 2012 roku nieustannie ratuje rocznie setki zwierząt. Fundacja Znajdki działa na obszarze całego województwa mazowieckiego, skupiając swoje działania w rejonach, w których bezdomne zwierzęta mają najmniejsze szanse na znalezienie ratunku. 

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest świadoma adopcja, której temat nasilił się podczas pandemii. Swoimi działaniami chcemy nie tylko wesprzeć zwierzęta, które szukają już domów, ale także uchronić kolejne przed jego utratą. Dlatego też na samej aukcji pojawiły się portrety podopiecznych Fundacji Znajdki, a na naszych kanałach SM oraz stronie internetowej dodatkowo można zobaczyć ich wizerunki. Nakręcony został również specjalny spot wspierający ideę świadomej adopcji. 

Dlatego też zachęcamy – „czy psiaka czy kociaka – wesprzyj adopciaka”! 

W wydarzeniu bierze udział blisko 100 artystów z całej Polski, którzy przekazali na licytację ponad 120 prac: grafik, ilustracji czy obrazów. 

Zapraszamy do udziału! Wspólnymi siłami możemy odmienić los podopiecznych Fundacji Znajdki.

Nasze media społecznościowe
 
 
 
 
 
 

 

 

FUNDACJA ZNAJDKI

Nasza Fundacja powstała z miłości do zwierząt i potrzeby pomocy tym, którzy nie mieli nikogo. Porzucone, niepotrzebne, niechciane, bo stare, chore, bezdomne… Znajdki. Losy porzuconych wzięła w swoje ręce nasza prezes Jola Boczkowska i w 2012 roku założyła Fundację ratującą ich przed bezdomnością. Niestety w 2019 roku Pani Jola zmarła na chorobę onkologiczną. Fundacja kontynuuje działalność z nowym zarządem. Każdego roku ratujemy ponad 350 psów i kotów. Leczymy, sterylizujemy, socjalizujemy i szukamy domów, w których będą kochane i rozpieszczane. Działalność Fundacji jest możliwa dzięki wolontariuszom i darczyńcom, którzy widząc, jak zmieniają się zwierzęta będące pod naszą opieką, wspierają nas finansowo w pomaganiu im. Nasi wolontariusze prowadzący tymczasowe domy przekonują psy i koty, że człowiek to ktoś, komu można zaufać, kto zajmie się jedzeniem, przytuli go i nauczy żyć. Codzienna opieka nad naszymi podopiecznymi to ogromny wysiłek zaledwie kilku osób związanych z Fundacją, dlatego każda pomoc, każde wsparcie w naszej działalności jest przyjmowane z wdzięcznością. Zachęcamy – pomóż nam pomagać Znajdkom! 
 

 

Media społecznościowe fundacji