pet portrait
4 psy na wystawie Pet Portrait

O nas

Pet Portrait to inicjatywa stworzona z pasji do sztuki i miłości do zwierząt. Od 2020 roku zostały zorganizowane dwie edycje akcji, które były oparte na internetowych licytacjach dzieł ponad 200 polskich malarzy i grafików. Działania Pet Portrait umożliwiły przekazanie łącznie 40 000 zł na rzecz podopiecznych Fundacji Przyjaciele Palucha oraz Fundacji Znajdki.

Tegoroczna edycja

W dniach 21 XI - 26 XI na platformie Allegro Charytatywni będzie można wylicytować zwierzakowe dzieła. Po raz pierwszy będzie można też odwiedzić w Warszawie stacjonarną wystawę wszystkich tegorocznych prac. Wystawa odbędzie się w Elektrowni Powiśle (ul. Dobra 42, drugie piętro) w dniach trwania internetowej licytacji, w godz. 12:00 - 20:00.

Trzecia edycja Pet Portrait jest realizowana we współpracy z Fundacją Rasowy Kundel, która działa nieformalnie od 2011 roku, jako fundacja zaś od 5 lat. Przez lata przez organizację przewinęły się setki psów i kotów z interwencji czy wypadków — skrzywdzonych i zapomnianych przez człowieka. I chociaż świadomość skali bezdomności zwierząt w Polsce rośnie, to ich liczba wcale nie maleje. Dlatego od 2020 roku Fundacja Rasowy Kundel skupia się przede wszystkim na działaniach prewencyjnych w walce z bezdomnością. W tegorocznym Pet Portrait bierze udział ponad 100 Artystek i Artystów, którzy przekazali na licytację: grafiki, ilustracje, obrazy, rękodzieła haftowane oraz ceramikę. Akcję wspierają charytatywnie m.in. Elektrownia Powiśle, Presejo, Psyjaciele, Piesotto oraz Muflon Studio, a patronują honorowo Loesje, Targi Plakatu i Prêt-à-create.

Nasz zespół

Zespół pet portrait